Вплив мелатоніну на стан окиснювальної модифікації білків у нейронах бічного передзорового ядра гіпоталамуса щурів різного віку при світловому стресі

Дата
2022
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
ПВНЗ "Харківський міжнародний медичний університет"
Анотація
У цій науковій статті досліджується вплив активних форм кисню на окиснення білкових молекул, що може призводити до незворотних ушкоджень мембранных структур, порушення проникності та загибелі клітин. Зазначено, що нейрогормон мелатонін має важливу роль у нейропротекції та забезпеченні оксидантно-антиоксидантного балансу у людському організмі. Основною метою даної роботи було дослідження коефіцієнту R/B у нейронах бічного передзорового ядра гіпоталамуса у зрілих та старих щурів. Дослідники зосередились на умовах цілодобового освітлення та уведенні мелатоніну. Коефіцієнт R/B використовується для оцінки співвідношення між аміно- та карбоксильними групами білків у клітинах, що дозволяє зрозуміти вплив оксидативного стресу та мелатоніну на стан білкових структур у нейронах. Результати цього дослідження можуть внести вагомий внесок у розуміння механізмів нейропротекції та розвитку можливих стратегій лікування нейродегенеративних захворювань у старіючих організмах.
Опис
Ключові слова
Бібліографічний опис
Йосипенко В.Р. Вплив мелатоніну на стан окиснювальної модифікації білків у нейронах бічного передзорового ядра гіпоталамуса щурів різного віку при світловому стресі / В.Р. Йосипенко, Р.Є. Булик // Медичні та біологічні науки : матеріали Міжнародної студентської міждисциплінарної науково-практичної internet-конференції до Всесвітнього дня анатомії, Харків, Україна, 14 жовтня 2022 / ПВНЗ "Харків. міжнар. мед. ун-т". – Харків, 2022. – С. 47–48.