Морфологічні зміни слизової стравохода та шлунка при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі у поєднанні з цукровим діабетом 2-го типу в осіб молодого віку

Дата
2022
Назва журналу
Номер ISSN
Назва тому
Видавець
ПВНЗ "Харківський міжнародний медичний університет"
Анотація
Ця наукова стаття присвячена оцінці клітинного складу регенераційної невроми та покращенню результатів лікування травм периферійного нерву. Втрата функції кінцівки після лікування відновлюється лише у 50% хворих, тоді як травми периферійних нервів залишаються однією з малокурабельних травм. У зв'язку зі збільшенням частоти вогнепальних ушкоджень кінцівок, це стає особливо актуальним для людей молодого, працездатного віку. Дослідження проведено на щурах-самцях лінії Вістар, яким виконували невротомію правого сідничого нерву за стандартною методикою. Тварини були розділені на чотири групи, в яких застосовували різні методи лікування. Проведені дослідження на різних етапах після невротомії дозволили зробити висновок, що високі дози кортикостероїдів (дексаметазон) призводять до меншої запальної інфільтрації регенераційної невроми та зменшення фібробластичних елементів, що сприяє покращенню регенерації нервової тканини.
Опис
Ключові слова
Бібліографічний опис
Кудрявцев А.А. Морфологічні зміни слизової стравохода та шлунка при гастроезофагеальній рефлюксній хворобі у поєднанні з цукровим діабетом 2-го типу в осіб молодого віку / А.А. Кудрявцев // Медичні та біологічні науки : матеріали Міжнародної студентської міждисциплінарної науково-практичної internet-конференції до Всесвітнього дня анатомії, Харків, Україна, 14 жовтня 2022 / ПВНЗ "Харків. міжнар. мед. ун-т". – Харків, 2022. – С. 54-56.